PIERWSZA DAMA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Kiedy w listopadzie 2023 r. wysłaliśmy prośbę do Pani Prezydentowej o pomoc w akcji charytatywnej dla Kornelki, nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Pani Agata Kornhauser – Duda podarowała na rzecz chorej dziewczynki piękny naszyjnik z własnoręczną dedykacją.
Niespodziewanie w lutym Kancelaria Prezydenta RP w nawiązaniu do naszej akcji zaproponowała wizytę Pierwszej Damy w Naszym Przedszkolu z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w dniu 21 lutego 2024 r.

Środowa wizyta rozpoczęła się od oficjalnego powitania małżonki Prezydenta RP przez panią Dyrektor i przedszkolaki, które złożyły życzenia, wręczyły kwiaty i pamiątkowy album wykonany przez dzieci. Przygotowaliśmy również część artystyczną. Dzieci tańczyły i śpiewały, a Pani Prezydentowa śpiewała i tańczyła razem z przedszkolakami. Pani Agata Kornhauser – Duda odwiedziła dzieci w salach podczas zajęć. Dla każdego przedszkolaka znalazła ciepłe słowo i uśmiech, grała z nimi na instrumentach muzycznych i uczyła prostych słówek w różnych językach.
Głównym punktem wizyty było czytanie bajki: „Dzielić się czy nie dzielić. Oto jest pytanie” autorstwa Barbary Stańczuk. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały bajki i odpowiadały na zadawane pytania. Pierwsza Dama podkreśliła jak ważne w życiu jest czytanie książek, które rozwija wyobraźnię i pobudza kreatywność. Pani Prezydentowa pokazała swoje umiejętności pedagogiczne, otwartość i poczucie humoru.

Był to wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu. Pierwsza Dama urzekła nas swoim ciepłem i serdecznością, dlatego spotkanie to na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/aktywnosc/wizyta-w-przedszkolu-w-milianowku-,81588

Skip to content