30 maja 2015 r. Przedsiębiorcze Kobiety Milanówka, Przedszkole nr 1 oraz Miejskie Centrum Kultury zorganizowały HARMIDER – imprezę z okazji Dnia Dziecka. Impreza została objęta patronatem Burmistrz Miasta Milanówka.

Atrakcji było bez liku – bawiły się dzieci, a wraz z nimi dorośli. Na tzw. „dołku” przez cały czas mogliśmy podziwiać sceniczne występy młodych talentów artystycznych ze szkół i przedszkoli – muzyków, piosenkarzy, aktorów i tancerzy. Nie zabrakło również sportu – swoje umiejętności pokazali karatecy, rolkarze, mali piłkarze oraz zawodnicy Ju-Jitsu.

Impreza została podzielona na kilka stref tematycznych. W strefie edukacji i zabawy na najmłodszych czekały animacje, zajęcia plastyczne i ogrodnicze – można było pobawić się z piratami, polepić figury z kolorowej masy lub przyozdobić własną doniczkę i posadzić w niej kwiatek. Dzieci rozwijały swoje zainteresowania plastyczne malując na deseczkach, wykonując biżuterię i korony z gotowych elementów. Można było zamknąć się
w ogromnej bańce mydlanej i obejrzeć pokaz iluzjonisty.

Bez względu na wiek, zainteresowaniem cieszyły gry planszowe oraz układanie puzzli. W strefie Mini-SPA małe księżniczki spędziły dużo czasu ucząc się jak wykonać makijaż swojej mamie. Jedną z atrakcji był kolorowy i energetyczny pokaz mody „Od juniora do seniora”, gdzie na wybiegu pokazali się rodzice, babcie, niemowlaki i przedszkolaki.

W strefie dobrego jedzenia na smakoszy czekały rozmaite atrakcje kulinarne. Najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych i zaserwować niezwykłe menu. Świeżo upieczeni rodzice uczyli się masażu niemowlaka.

W czasie imprezy można było skorzystać z porad: terapeuty uzależnień, logopedy, pedagoga i psychologa. Z pewnością wiele emocji i podziwu wzbudził pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Milanówka. Ratownicy z OSP w ciągu kilku minut zdemontowali uszkodzone auto, aby wyciągnąć z niego poszkodowaną osobę. Sprawność strażaków została nagrodzona przez publiczność gromkimi brawami.

Wieczorem salę Teatru Letniego MCK opanowali młodzi fani hip-hopu. Przy akompaniamencie szalonych rytmów podziwiali zaciętą rywalizację drużyn tanecznych, specjalizujących się w breakdance. Następnie wzięli udział w warsztatach muzycznych z DJ-ami, by na zakończenie obejrzeć i posłuchać
występu Zgasa – jednego z polskich mistrzów beatboksu. Po raz pierwszy, tego wieczoru milanowskiej publiczności zaprezentowała się również Taneczna Reprezentacja Milanówka.

Inspektor w Zespole ds. Komunikacji Społecznej
Maciej Klimowicz
Milanowskie Centrum Kultury
dziękuje Przedsiębiorczym Kobietom Milanówka oraz dyrekcji i pracownikom Przedszkola nr 1 w Milanówku za ogromne zaangażowanie i pracę przy imprezie dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Harmider”.
Biuletyn Miasta Milanówka
nr 3 - maj / czerwiec / lipiec 2015r.