Zdrowie i dobre samopoczucie dzieci jest podstawowym elementem ich prawidłowego rozwoju. A milanowskie przedszkole „Pod dębowym listkiem” jest placówką tworzącą warunki do tego, aby dzieci wykorzystując swoją naturalną ciekawość świata zdobywały nowe wiadomości, umiejętności oraz odpowiednie postawy prozdrowotne.

W tym roku szkolnym w naszej placówce w ramach uczenia dzieci świadomej dbałości o siebie i otoczenie realizowany jest program pt.: „Zdrowie to mój przyjaciel”, który został napisany przez nauczycielki naszego przedszkola. W jego ramach są podejmowane różne cykliczne działania, takie jak zajęcia dydaktyczne, pogadanki, spotkania okazjonalne. Bierzemy również udział w konkursach m. in. bicia rekordu w jednoczesnym myciu zębów w akcji walki z próchnicą pod hasłem „Dzieciństwo bez próchnicy”. Nawiązaliśmy także kontakty z dietetykiem. W planach mamy jeszcze organizację warsztatów kulinarnych dotyczących prawidłowych nawyków żywieniowych. Włączyliśmy się również w obchody Światowego Dnia Zdrowia pod opieką
Państwowej Inspekcji Sanitarnej rekomendowanego przez WHO. Udało nam się nawiązać współpracę z jedną z aptek z terenu naszego miasta. Przedszkolaki systematycznie odwiedzają aptekę, gdzie mogą poznać z bliska pracę farmaceutów, zapoznać się z pomieszczeniami na co dzień niedostępnymi dla klientów.

Największą atrakcją wizyt w aptece jest możliwość samodzielnego wykonywania przez dzieci różnych mikstur. Każde spotkanie ma określony temat przewodni wpisujący się w ogólne założenia programu zdrowotnego. Z każdej wizyty dzieci wracają uśmiechnięte z kolorowym balonikiem w dłoni.

Dorota Malarska Dyrektor Przedszkola Dorota Malarska, Nauczyciele i przedszkolaki serdecznie dziękują za pomoc i wsparcie p. Ewie Dębowskiej z apteki Cosmedica w Milanówku
Biuletyn Miasta Milanówka
nr 2 - marzec / kwiecień / maj 2015r.