W tym roku dzień kobiet w Milanówku trwał aż dwa dni! Frekwencja na targach „przedsiębiorczość jest kobieca” przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorek, więc wszystko wskazuje na to, że impreza w tej formule wejdzie już na stale do miejskiego kalendarza uroczystości.

Święto pań czyli 8 marca – w zupełnie nowej formule zorganizowały dwie businesswoman prowadzące firmy: Akademia
Szczęśliwych Kobiet Katarzyna Gruk oraz Pawlikowska Photography wspólnie z Milanowskim Centrum Kultury, Przedszkolem Publicznym nr 1 oraz referatem komunikacji społecznej urzędu miasta. Dzięki ich wspólnym wysiłkom 7 i 8 marca miały miejsce pokazy mody, koncerty, a także warsztaty i wykłady.

Mieszkanki Milanówka, choć w imprezie z okazji dnia kobiet uczestniczyli również panowie, miały okazję wysłuchać serii 13 wykładów dotyczących różnych aspektów życia kobiet. Wszystkie cieszyły się sporym zainteresowaniem, jednak szczególnie wysoka frekwencja była m.in. na prelekcji Klaudii Pingot dotyczącej dziesięciu strategii na odniesienie sukcesu, Anny Witowskiej o tym jak zostać szefową własnego życia oraz burmistrz Milanówka Wiesławy Kwiatkowska, która radziła jak napisać dobry biznesplan. Po wykładach, część prelegentów udzielała zainteresowanym także indywidualnych szczegółowych rad. W ciągu dwóch dni odbyło się w sumie 10 tego rodzaju warsztatów.

Największe zainteresowanie odwiedzających wzbudziła debata pod tytułem: „Być kobietą w Polsce” prowadzona przez autorki książki „Energia Kobiet” – Grażynę Borkowską, Monikę Chodyrę oraz Agnieszkę Kublik. Panie radziły między innymi w jakich sytuacjach warto walczyć o stawiane sobie cele, a kiedy i dlaczego należy odpuścić. Mówiono także jak ważne jest dbanie o własny komfort
psychiczny oraz fizyczny i o tym jak przydaje się w życiu asertywność, po to żeby nie zgubić w życiu siebie i robić rzeczy zgodne ze sobą. Targi były także okazją, aby pomóc innym. W trakcie imprezy odbyła się licytacja kuferka Fundacji Piękniejsze Życie. Podopiecznymi fundacji są kobiety z nowotworami, panie którym trzeba pomóc zamaskować zmiany będące efektem choroby. Wolontariusze fundacji uczą podczas warsztatów makijażu jak korzystając zróżnych sztuczek ukryć skutki choroby. Tym samym pomagają odzyskać chorym wiarę w siebie w sytuacji gdy kobiecość jest wystawiona na próbę i trzeba o nią zawalczyć. To również motywuje pacjentki do walki z chorobą.

Zarówno 7 jak i 8 marca odbyło się losowanie nagród dla uczestniczek targów. Można było wygrać ufundowane przez partnerów i wystawców nagrody takie jak: kosmetyki, udział w darmowych warsztatach poza targami, itp. Główną nagrodą był weekendowy pobyt w SPA Afrodyta oraz w hotelu Carpatia, a także tygodniowy pobyt w Krynicy Górskiej ufundowany przez Apartamenty z klasą.

Pierwszy dzień imprezy zakończył się pokazem mody i koncertem zorganizowanym przez Agnieszkę Foręc z DNS-STUDIO. Widzom zaprezentowano kolekcję na sezon 2015 przygotowaną z kreacji dostępnych w milanowskich butikach oraz prac autorskich projektantów z naszego miasta. Pokaz mody prowadziła
dziennikarka Ewelina Kopic, redaktor portalu Dobrze być sobą.

Drugi dzień i jednocześnie całą imprezę zakończył niesamowity koncert Miki Urbaniak i Victora Davisa.

Według organizatorów przez dwa dni do Przedszkola nr 1, gdzie odbywały się targi, przyszło ponad 500 osób. Niemal 90 procent uczestników imprezy to były panie, od małych dziewczynek przychodzących wspólnie z mamami, po seniorki które brały udział w warsztatach i znalazły ofertę dla siebie. Nie zabrakło oczywiście panów, pojawiali się bardzo często w roli… opiekunów dzieci, choć panowie występowali również jako wykładowcy, a także jako słuchacze na widowni.

Podczas targów swoje wyroby i usługi prezentowało 50 pań prowadzących firmy w Milanówku i okolicach. A w czasie przerw można było się posilić w kawiarni zorganizowanej i prowadzonej przez Dorotę Szeląg z Tortilla-Servis oraz w punkcie prowadzonym przez milanowski Smart Sushi.

Sponsorzy wydarzenia:
Alior Bank Partner, Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej, TARET, Hotel Carpatia, Mercurion

Partnerzy:
Energia Kobiet, Laboratorium Zmieniacza, Powielarnia MADAS, ORIFLAME, Wax Angielski Pilomax Laboratorium Pilomax, Iksel Adwertising, Hotel Afrodyta Business & SPA, Fundacja Be Procative, Fundacja Piękniejsze Życie, Lange Coaching Zdrowia, Magdalena Fedor, Kobiecy Punkt Widzenia, Klub Przedsiębiorczych Mam, Graftech, Prografsg.

Partnerzy medialni: Dobrze Być Sobą, Radio Kolor 103 FM, Business Woman & Life, TuGrodzisk.pl, GPR24. pl, Głos Pruszkowa, Madame, Radio Bogoria, Pruszków.ipowiat.pl

Biuletyn Miasta Milanówka
nr 2 - marzec / kwiecień / maj 2015r.