Tańce ludowe w wykonaniu przedszkolaków i absolwentów Przedszkola Nr 1

Tradycyjnie w dniu odpustu parafialnego Matki Bożej Bolesnej w Milanówku uroczystościom kościelnym towarzyszy Festyn Rodzinny organizowany na terenie przylegającym do domu Zgromadzenia Sług Jezusa. W tym roku odbył się w niedzielę, 21 września.

Stałymi punktami programu od paru lat są konkursy (na najsmaczniejsze ciasto, plastyczny, sprawnościowy dla kierowców) i loteriada. Czynna jest kawiarenka, gdzie można skosztować konkursowych i pozakonkursowych ciast, a kuchnia polowa wydaje nieodpłatnie grochówkę. Na scenie odbywają się natomiast występy artystyczne.

Podczas tegorocznego festynu zaprezentowali się:

  • grupa „L’ombelico del Mondo” z warsztatami perkusyjnymi, przedszkolaki i absolwenci Przedszkola Nr 1 w Milanówku z tańcami ludowymi,
  • Amatorski Teatr Rodziców (po wodzą Basi Dyra) w spektaklu dla dzieci „Czerwony Kapturek” (z gościnnym występem ks. Tomasza w roli Gajowego) oraz parafialna Schola „Rejs” pod kierownictwem siostry Elżbiety Pączek.

Krótkotrwałe opady deszczu uniemożliwiły wprawdzie rodzinne śpiewanie przy ognisku, za to zorganizowana została „strefa kibica”, w której po głośnym dopingu w trakcie całego meczu, fetowane było mistrzostwo świata polskich siatkarzy.

Dodatkowymi atrakcjami były też m.in.: miasteczko papieskie dla dzieci zorganizowane przez Instytut Papieża Jana Pawła II,
porady lekarskie udzielane przez p. doktor Ewę Kolecką, stoiska: misyjne - przygotowane przez nasze siostry Sługi Jezusa, multimediów katolickich - TV Trwam i Radia Maryja (nieodpłatnie przekazywano m.in. bieżące egzemplarze „Naszego Dziennika”).

Budujące jest zaangażowanie w tę imprezę i stwarzanie przyjacielskiego klimatu tak wielu osób i to nie tylko z grup i zespołów działających przy parafii Matki Bożej Bolesnej.

Organizatorzy Festynu Rodzinnego
Biuletyn Miasta Milanówka
nr 5 - wrzesień / październik 2014r.