Budynek nowego przedszkola przy ulicy Fiderkiewicza

Budowa nowego obiektu przedszkola miejskiego przy ul. Fiderkiewicza zakończyła się zgodnie z planem – 16 października. Już niebawem dzieci będą korzystać z nowego budynku. Obiekt pomieści 250 przedszkolaków, wśród nich dzieci niepełnosprawne.

Prace budowlane rozpoczęły się pod koniec października ubiegłego roku. – Zakończenie robót nastąpiło
zgodnie z umową 16 października. Następnymi czynnościami, niezbędnymi do udostępnienia obiektu dzieciom, będą zgłoszenia do instytucji takich jak: sanepid, straż pożarna i inspekcja pracy, które muszą stwierdzić brak zastrzeżeń co do obiektu – mówi Wiesław Krendzelak, kierownik referatu Technicznej Obsługi Miasta w UM. Solidny budynek Wspomniane instytucje mają na wydanie swoich opinii dwa tygodnie.

Następnym krokiem będzie wystąpienie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o zgodę na użytkowanie budynku. Na wydanie decyzji ta instytucja ma 21 dni. – Robimy wszystko, by zgodę na użytkowanie obiektu uzyskać jeszcze w październiku. Już ogłosiliśmy przetarg na meble i jeśli wszystko dobrze pójdzie, to pomieszczenia zostaną szybko zagospodarowane, a dzieci będą mogły korzystać z przedszkola już na początku listopada – zaznacza
kierownik TOM.

Czas pokaże, czy nowy obiekt zadowoli naszych milusińskich i ich rodziców. Jednak już teraz można stwierdzić, że dzieci dostaną solidny budynek, który na pierwszy rzut oka przedstawia się imponująco. Zewnętrzna elewacja została obłożona kamiennymi płytami z piaskowca i uzupełniona najwyższej jakości konstrukcją aluminiowo-szklaną. Sale dydaktyczne są duże i jasne, dodatkowo wszystkie posiadają drewnianą podłogę. W budynku zastosowano również wielokolorowe wykładziny dywanowe o wysokiej jakości, takie same jak na niektórych lotniskach, gdzie codziennie przemieszcza się wiele tysięcy osób. Zastosowano także przesuwne ścianki systemowe, które umożliwiają dzielenie dużych sali na dwie mniejsze. Sufit na piętrze wyposażony został w ogromny świetlik z wielokomorowego, hartowanego szkła, przez które widać niebo.

W budynku będzie działać mechaniczna wentylacja oraz dwie windy: jedna do przewożenia posiłków, druga dla niepełnosprawnych. Wyposażenie kuchni robi wrażenie. Składa się z nowoczesnych zmywaków, zlewów, kuchni palnikowych, kotła warzelnego, pieca konwekcyjnego, stołów, szafek i wózków ze stali nierdzewnej do przewożenia dań dla dzieci.

Na zewnątrz znajduje się piękny plac zabaw z mnóstwem wymyślnych urządzeń do rozrywki, a wokół przedszkola rozciągają się chodniki z miękkiego podłoża, na których każde dziecko będzie bezpieczne.

Największa inwestycja ostatniego dwudziestolecia
- To największa inwestycja w ostatnich dwudziestu latach, w historii Milanówka. Cieszę się, że jest już zakończona. Była bardzo potrzebna naszym najmłodszym mieszkańcom. – mówi burmistrz Jerzy Wysocki. – Z pewnością było to kosztowne przedsięwzięcie, ale dzięki podjęciu decyzji w odpowiednim czasie, gdy ceny na rynku budowlanym nieco spadły, zaoszczędziliśmy 5 mln zł w porównaniu do kosztorysu wyjściowego. – dodaje burmistrz Wysocki. Nowy, dwukondygnacyjny obiekt przedszkolny przeznaczony jest dla 250 dzieci, w tym dla dzieci niepełnosprawnych.

Biuletyn Miasta Milanówka
nr 7 - listopad 2010r.