Budowa nowego budynku miejskiego przedszkola zbliża się do końca. Obiekt pomieści 250 przedszkolaków. Wykonawca planuje zakończyć inwestycję zgodnie z planem w październiku. Dzieci będą mogły wprowadzić się w listopadzie.

Prace budowlane rozpoczęły się pod koniec października ubiegłego roku. Jeszcze nie tak dawno pod fundament budynku wmurowano kamień węgielny, a dziś stoi już okazały budynek. Intensywne roboty budowlańców, którzy pracują po dwanaście–czternaście godzin na dobę, pozwolą oddać gotowe przedszkole na czas ustalony w umowie. – Tempo prac jest szybkie, powinniśmy oddać budynek zgodnie z terminem umowy, tym bardziej, że przy nieścisłościach czy jakichkolwiek problemach przy projekcie bardzo dobrze współpracujemy z Miastem, co owocuje szybkimi rozwiązaniami – mówi Dominik Swat, przedstawiciel firmy wykonawczej.

Oprócz zamontowania okien i witryn, wykonane są już wszystkie elewacje oraz instalacje elektryczne i hydrauliczne, zakończyły się też prace nad wentylacją. Zrobione są także tynki i większość posadzek oraz położona została glazura. Szyby w nowym przedszkolu są jednokomorowe, wykonane z bezpiecznego
hartowanego szkła. Wewnątrz można już zobaczyć pomieszczenia kuchni z windą, w łazienkach zielone i niebieskie kafelki, na miejscu starego ogrodzenia powstało nowe – przęsłowe.

To największa inwestycja w historii Milanówka, potrzebna naszym najmłodszym mieszkańcom. Nowy, dwukondygnacyjny obiekt będzie placówką dostosowaną również do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Biuletyn Miasta Milanówka
nr 6 - wrzesień 2010r.