Dziecko jest zarówno odbiorcą sztuki, jak i jej twórcą. Drogą do odkrywania wspólnej twórczości muzycznej i plastycznej integrującej milanowską społeczność
dziecięcą jest realizowany w Przedszkolu nr 1 projekt edukacyjny „Mały Feliks”. Szereg wydarzeń artystycznych i edukacyjnych towarzyszących projektowi, popularyzujących sztukę ludową i muzykę tradycyjną wśród najmłodszych wpisuje się w kalendarz obchodów Roku Feliksa Dzierżanowskiego. Upamiętnienie twórczości Feliksa Dzierżanowskiego jest inspiracją do zgłębienia edukacji regionalnej i muzycznej.

30 maja 2015 r. Przedsiębiorcze Kobiety Milanówka, Przedszkole nr 1 oraz Miejskie Centrum Kultury zorganizowały HARMIDER – imprezę z okazji Dnia Dziecka. Impreza została objęta patronatem Burmistrz Miasta Milanówka.

Kolejne dotacje z WFOŚiGW na realizację projektów z zakresu edukacji ekologicznej i ochrony przyrody.
Gmina Milanówek podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie 3 umowy na dofinansowanie zadań z zakresu edukacji ekologicznej i ochrony przyrody. Łączna wartość przyznanej dotacji wynosi 66.289,00 zł.

Zdrowie i dobre samopoczucie dzieci jest podstawowym elementem ich prawidłowego rozwoju. A milanowskie przedszkole „Pod dębowym listkiem” jest placówką tworzącą warunki do tego, aby dzieci wykorzystując swoją naturalną ciekawość świata zdobywały nowe wiadomości, umiejętności oraz odpowiednie postawy prozdrowotne.

W tym roku dzień kobiet w Milanówku trwał aż dwa dni! Frekwencja na targach „przedsiębiorczość jest kobieca” przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorek, więc wszystko wskazuje na to, że impreza w tej formule wejdzie już na stale do miejskiego kalendarza uroczystości.

Uwaga! nastąpiły zmiany zasad w organizacji Wyprzedaży Garażowej organizowanej w Przedszkolu nr 1 przy ulicy Fiderkiewicza. Jest to efekt decyzji podjętych wspólnie przez Radę Rodziców przy Przedszkolu nr 1 oraz Milanowskiego Klubu Mam.

Tańce ludowe w wykonaniu przedszkolaków i absolwentów Przedszkola Nr 1

Tradycyjnie w dniu odpustu parafialnego Matki Bożej Bolesnej w Milanówku uroczystościom kościelnym towarzyszy Festyn Rodzinny organizowany na terenie przylegającym do domu Zgromadzenia Sług Jezusa. W tym roku odbył się w niedzielę, 21 września.

28 czerwca na terenie Przedszkola nr 1, przy ul Fiderkiewicza odbyła się II Olimpiada Przedszkolaka. Do zmagań stanęło prawie 200 maluchów. Rywalizacja toczyła się na dwunastu stanowiskach z różnymi zadaniami sportowymi, w trzech kategoriach wiekowych: 3-latki, 4-latki oraz 5-latki i starsi.

W sobotę 22 czerwca br. Dział Sportu MCK wraz z Przedszkolem nr 1 zorganizował imprezę sportową dla najmłodszych. W „Olimpiadzie Przedszkolaka” wystartowało 186 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Każde z nich musiało stawić czoła 12 konkurencjom przygotowanym na terenie Przedszkola przy ul. Fiderkiewicza. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody a zwycięscy swoich kategorii wiekowych otrzymali puchar, które wręczył Burmistrz Milanówka Jerzy Wysocki.

Nareszcie mamy pogodę sprzyjającą dłuższemu pobytowi na świeżym powietrzu. Zdrowie i sprawność fizyczna są podstawowymi warunkami prawidłowego rozwoju dziecka we wszystkich jego sferach.

Wraz z nadejściem jesieni, nauczyciele na zajęciach z dziećmi poruszają tematy związane ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Rozmawiają
o pogodzie, roślinach, zwierzętach, o jesiennych sposobach spędzania wolnego czasu.

Pani dyrektor Dorota Malarska zapowiada występ przedszkolaków (Kamilka, Weroniki, Adasia, Mateusza, Anielki, Mikołaja i Ani) z okazji Dnia Babci i Dziadka

Od ponad pół roku nasze dzieci uczęszczają do nowego przedszkola publicznego przy ul. Fiderkiewicza. Chcemy podzielić się z Mieszkańcami Milanówka naszymi spostrzeżeniami.

Budynek nowego przedszkola przy ulicy Fiderkiewicza

Budowa nowego obiektu przedszkola miejskiego przy ul. Fiderkiewicza zakończyła się zgodnie z planem – 16 października. Już niebawem dzieci będą korzystać z nowego budynku. Obiekt pomieści 250 przedszkolaków, wśród nich dzieci niepełnosprawne.

Budowa nowego budynku miejskiego przedszkola zbliża się do końca. Obiekt pomieści 250 przedszkolaków. Wykonawca planuje zakończyć inwestycję zgodnie z planem w październiku. Dzieci będą mogły wprowadzić się w listopadzie.

Wmurowania aktu erekcyjnego dokonali: burmistrz Jerzy Wysocki, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Olczak, dyrektor przedszkola Dorota Malarska, przewodnicząca rady rodziców Beata Nowak-Jakoniuk; przedstawiciel konsorcjum wykonawców Jan Grzymała oraz księża proboszczowie: Stanisław Golba i Jan Mężyński

Uroczystość wmurowania tzw. aktu erekcyjnego pod budowę nowego przedszkola publicznego odbyła się w piątek 27 listopada. Oprócz władz Miasta i przedszkolaków, uczestniczyli w niej radni, wykonawcy, przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego, instytucji oświatowych oraz innych jednostek samorządowych, księża i goście.

Film promocyjny o akcji Muzeum Józefa Piłsudskiego i partnera strategicznego Poczty Polskiej S.A. 
Produkcja AMG dla Muzeum Józefa Piłsudskiego 2013

Przez cały wrzesień w milanowskim Przedszkolu nr 1 trwała akcja zbierania kasztanów. Zaangażowana w nią była społeczność związana z przedszkolem: rodzice, dzieci i nauczyciele. Wykorzystując słoneczną jesienną aurę przedszkolaki wspólnie z rodzicami spacerowali ulicami Milanówka i zbierali kasztany.

Już 2 lata milanowskie dzieci uczęszczają do nowego budynku samorządowego przedszkola. Jak powiedziała Dorota Malarska dyrektor przedszkola, zapowiadając przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”, które było jedną z atrakcji bogatego programu uroczystości, fabuła tej bajki przypomina trochę naszą historię – z bardzo trudnych warunków, w których poprzednio funkcjonowaliśmy, przenieśliśmy się do pałacu.